Než na tuto otázku odpovíme, pojďme si o NLP něco povědět, ať pochopíte, co to vůbec je a proč by Vás to mělo zajímat (jako už řadu CEO, vrcholových manažerů a úspěšných obchodníků).

Svůj začátek má NLP v modelování – těch, kteří dosahovali mimořádných úspěchů své doby. A na začátku to byli zejména úspěšní terapeuti. Ale pozor – to není jen o terapiích, jako o tom, jak efektivně pracovat se sebou i druhými. Týká se to totiž našeho myšlení! 

NLP je tak spektrum metod, paleta nástrojů a neobvyklých technik, jak dosahovat výsledků. A to se vyvíjelo již 50 let!

Svůj původ má tak NLP v USA, odkud se NLP přeneslo i do dalších kontinentů a dnes již téměř všech zemí světa. A tak se k němu dostanete v Česku 

Na samotném začátku za ní stál matematik Sir Richard Bandler a vysokoškolský profesor a lingvista John Grinder. 

Vlivem zdokonalování se rozšířily možností její aplikace a využití a dnes se NLP kurzy stávají hitem na poli celého osobního a profesního rozvoje u lidí, kteří to myslí s úspěchem v životě opravdu vážně.

Na NLP seminářích se můžete snadno dozvědět, jak využít nejnovějších vědeckých poznatků pro Neuro (jak funguje mozek) a Lingvistickou (jak verbálně slovy ovlivňujeme sebe i druhé) a Programovací úroveň (vzorce a propojené přístupy v myšlení) k dosažení chtěných či požadovaných změn

Stejně jako se můžete v NLP kurzu naučit, jak změnit dopad událostí, které se vám v životě v minulosti staly, nebo které denně zažíváte, a místo stresu pociťovat klid, místo strachu pociťovat odhodlání, místo nejistoty vnímat ocelové sebevědomí. 

Co zkratka „NLP“ znamená?

Neuro-lingvistické programování, jak se mu také jinak říká, vás donutí zamyslet se nad svým způsobem přemýšlení, protože začnete vnímat verbální i neverbální podněty jinak a stejně tak se změní i vaše schopnost na věci a události jinak nahlížet. 

Je to cenná zkušenost, kterou lze doporučit každému ambicióznímu jedinci toužící po změně nebo dosažení čehokoliv. A toho hojně využívají světoví i čeští CEO, osobnostnímu rozvoji otevření manažeři, i HR a personalisté, stejně jako terapeuti, co chtějí ještě více chápat druhé a pomáhat v terapiích lidem, nebo kouči všech úrovní a profesní, kteří chtějí mít jednoduše lepší výsledky se svými klienty a koučovat efektivně. 

Neuro vyjadřuje zaměření na prvotní neurologické pochody v mozku. Lingvistické zase znamená využití jazyka a jeho kódování k dosažení chtěných změn. Programování je zase o aplikaci změny a vzorců, které vedou ke změně na více vrstvách osobnosti a psychiky.

Pakliže si nejste jistí, zdali jsou NLP metody vhodné i pro Vás, uvědomte si, že NLP využívají i slavné osobnosti ze sportu i byznysu, jako Tiger Woods, Tony Robbins, J. K. Rowlingová, Jim Carrey nebo dokonce i sám Bill Gates! 

Kde se to učí?

NLP lze absolvovat v Praze pod prestižní Coaching University Czech Republic, na které vyučuje mezinárodně certifikovaný NLP Trainer Radek Karban patřící do prestižní mezinárodní asociace ITANLP. 

Komu budou NLP kurzy přínosem?

Rozhodně pro všechny, kdo se chtějí tak vyšvihnout v životě či profesi nebo byznyse rychleji. Lépe chápat sebe i druhé. Ovládat tajný jazyk mysli. 

Je to tak skvělá možnost, kterou na sobě pořádně zamakat a posunout se o pořádný kus dál. Lze to tak jen a jen doporučit. 

A kdy ovládnete metody NLP Vy? Na viděnou na kurzu! 😉 

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *