Plánujete dovolenou a chcete ušetřit za ubytování? Nebo vás láká svoboda noclehu pod hvězdami? Představíme vám běžná auta, která se skvěle hodí pro přespání během cest.

Proč spát v autě?

Spaní v autě nabízí flexibilitu a úsporu peněz při cestování. Nemusíte se vázat na hotely a můžete spontánně měnit plány. Je to ideální pro dobrodruhy a cestovatele s omezeným rozpočtem.

Co hledat v autě pro spaní?

Klíčové je dostatečně velký a rovný zavazadlový prostor po sklopení sedadel. Důležitý je také komfort, izolace a možnost zatemnění oken.

Volkswagen Golf Variant: Kompaktní, ale prostorný

Tento model VW Golf nabízí překvapivě velký zavazadlový prostor 1900 litrů. Po sklopení sedadel vznikne rovná plocha, ideální pro dva nocležníky.

Volvo V70: Skandinávský prostor

Volvo V70 je známé svým velkým kufrem. Zajímavostí je, že byl navrhován tak, aby se do něj vešly krabice s nábytkem z IKEA. To zaručuje dostatek místa pro pohodlné spaní.

Subaru Outback: Do města i do přírody

Tento model kombinuje vlastnosti kombi a SUV. Nabízí prostorný interiér a díky pohonu všech kol se hodí i pro dobrodružnější cesty mimo zpevněné silnice.

Audi Q7: Luxus na cestách

Audi Q7 je sice dražší volbou, ale nabízí prostorný a tichý interiér, který zaručuje pohodlný nocleh. Je ideální pro ty, kteří chtějí cestovat stylovně.

Citroën C5: Francouzský šarm a prostor

Kombi verze Citroënu C5 je oblíbená pro svůj velký zavazadlový prostor. S matrací vytvoří pohodlné místo pro spaní.

Škoda Superb Combi: Domácí šampion

Vozidlo Superb Combi nabízí jeden z největších kufrů ve své třídě. Po sklopení sedadel vznikne téměř rovná plocha, ideální pro nocování ve dvou.

Jak si zpříjemnit spaní v autě

Pro pohodlné spaní v autě je důležité dobře se připravit. Začněte pořízením kvalitní nafukovací nebo pěnové matrace, která zajistí komfortní ležení. Nezapomeňte na teplé spacáky a pohodlné polštáře. Pro lepší spánek použijte zatemňovací závěsy nebo speciální folie na okna, které vás ochrání před světlem zvenčí. Důležité je také větrání, ale nezapomeňte se chránit před hmyzem pomocí sítí na okna. Pro snadnou noční orientaci mějte vždy po ruce baterku nebo čelovku. A pamatujte na bezpečnost – parkujte na bezpečných místech, ideálně v kempech nebo na určených stanovištích pro přenocování. S těmito tipy bude vaše spaní v autě mnohem příjemnější a pohodlnější.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *