• Lety do Chicaga, Dallasu Fort Worth, Miami, Newarku, Orlanda a Seattlu budou obnoveny od zítřka (21. ledna).
  • Lety do Los Angeles, New Yorku JFK a Washingtonu DC zůstávají nedotčeny; lety A380 do Bostonu, Houstonu a San Francisca se vrátí k provozu s letouny 777.
  • Letový řád letecké společnosti do všech 12 destinací v USA pro cestující bude obnoven do soboty.

V důsledku zpoždění telekomunikačních operátorů při zavádění sítí 5G v okolí amerických letišť vydaly americký Federální úřad pro letectví a společnost Boeing oficiální oznámení, která ruší předchozí omezení provozu letadel, a umožňují tak společnosti Emirates do soboty bezpečně obnovit plný pravidelný provoz do všech svých destinací v USA.

Od 21. ledna obnoví letecká společnost provoz svých Boeingů 777 do Chicaga, Dallasu Fort Worth, Miami, Newarku, Orlanda a Seattlu.

Lety společnosti Emirates do Los Angeles, New Yorku JFK a Washingtonu DC zůstávají nedotčeny. Lety do Bostonu, Houstonu a San Francisca, na které letecká společnost 20. a 21. ledna dočasně nasadila letadla A380, se v sobotu 22. ledna vrátí k provozu Boeingů 777.

Letecká společnost provozuje také nákladní letadla Boeing 777 do Chicaga, Houstonu, Los Angeles, Columbusu a Aguadilly, která přepravují exportní a základní náklad, jako jsou potraviny a životně důležité léky a léčiva.

Začátkem tohoto týdne společnost Emirates pozastavila své lety do některých destinací v USA na základě doporučení FAA a společnosti Boeing ohledně možného rušení mezi anténami 5G a systémy letadel, protože bezpečnost provozu je nejvyšší prioritou.

Sir Tim Clark, prezident společnosti Emirates Airline, řekl: „Letecká společnost Emirates se rozhodla, že bude pokračovat ve své činnosti: „Omlouváme se za nepříjemnosti, které našim zákazníkům způsobilo dočasné pozastavení letů do některých našich destinací v USA. Bezpečnost bude vždy naší nejvyšší prioritou a v této oblasti nebudeme nikdy hazardovat. Vítáme nejnovější vývoj, který nám umožňuje obnovit základní dopravní spojení do USA, abychom mohli sloužit cestujícím a nákladním dopravcům. Jsme si však také velmi dobře vědomi toho, že se jedná o dočasnou úlevu a že by bylo zapotřebí dlouhodobého řešení. Společnost Emirates bude i nadále úzce spolupracovat s výrobci letadel a příslušnými regulačními orgány, aby zajistila bezpečnost a kontinuitu našich služeb.“

„Rádi bychom poděkovali našim zákazníkům za trpělivost a pochopení a vyjádřili uznání našim týmům a partnerům, kteří pracovali nepřetržitě, aby minimalizovali dopady na zákazníky a pomohli nám rychle obnovit provoz.“ -končí

Zdroj: Emirates.com

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *