Superhrdina Batman ve středu vyhrál spor o ochrannou známku s italským prodejcem oblečení poté, co se druhý nejvyšší evropský soud přiklonil na stranu patentového úřadu EU a rozhodl, že logo Batmana je dostatečně výrazné na to, aby si zasloužilo ochrannou známku EU.

Společnost DC Comics společnosti Warner Bros Discovery (WBD.O), která si logo Batmana zaregistrovala u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) před více než dvaceti lety, čelila v roce 2019 žalobě společnosti Commerciale Italiana Srl.

Italská společnost požádala EUIPO o zrušení ochranné známky na oblečení a karnevalové předměty s tím, že nemá rozlišovací způsobilost.

Poté, co EUIPO její žádost zamítl, obrátila se společnost Commerciale Italiana Srl se svou stížností na Tribunál se sídlem v Lucemburku. Soudci dali za pravdu orgánu EU pro ochranné známky.

„Důkazy předložené Tribunálu nepostačují k prokázání toho, že ochranná známka EU představující netopýra v oválném tvaru neměla ke dni podání přihlášky rozlišovací způsobilost,“ rozhodl Soudní dvůr.

„Pro relevantní veřejnost tato rozlišovací způsobilost umožňuje podle EUIPO spojit výrobky označené ochrannou známkou s DC Comics a odlišit je od výrobků jiných podniků.“

Italská společnost se může v právních otázkách odvolat k Soudnímu dvoru EU, který je nejvyšší evropskou instancí.

Nepřehlédněte

Ubytování Morava

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *