Každému z nás se nejspíše někdy stalo, že byl přehlcený a neschopen se soustředit. Někdy se nám hlavou honí tolik myšlenek, že nedokážeme ani usnout. Jindy sedíme na přednášce a místo poslouchání řečníka se přistihneme, že myslíme na úplně něco jiného, než je téma přednášky.

Jak s tím však pracovat? A srovnat si své myšlení? Umět se soustředit?


Koučování je specifický proces vedení, který vznikl nejdříve ve sportu k dosažení vítězství. Pak v mentálním trénování jednotlivců i celých týmů a následně i v korporacích pro zvýšení angažovanosti, spolupráce a výsledků.

Profesionální kouč, který prošel kvalitním koučovacím výcvikem, se může hravě stát pro člověka hnacím motorem, který mu pomůže posunout se z místa kde je, tam, kde by být chtěl.

Je to upřímný a zodpovědný podporovatel, který klienta a jeho mysl vede způsobem, který šetří čas i energii. A tak si člověk lépe a rychleji srovná své priority. Urovná strategie, jak se ke chtěným výsledkům dostat.

Ano, to je úlohou kouče – podpořit vnitřní mechanismy člověka, aby hloubavým způsobem našel ty nejpřekvapivější odpovědi sám v sobě. A to zní skvěle, že?

Dnes je tak běžné, že kouče mají téměř všichni vrcholoví sportovci, CEO a vytížení manažeři a celý management úspěšných firem.

Stejně tak koučování dnes využívají i interní týmy velkých firem, aby podporovali angažovanost pracovníků. Proto i mnozí personalisté a lidé v HR chodí na koučovací výcviky do Coaching University Radka Karbana, aby dokonale dokázali pracovat s druhými.

Kde se koučovacím dovednostem naučit?


Školu koučinku a koučování Coaching University Radka Karbana můžete vyhledat tehdy, když se chcete naučit koučovat pořádně, a tedy vám záleží na tom, abyste jen nezkoušeli koučovat jako většina polokoučů amatérů, ale abyste si osvojili precizní metodologii a nejnovější spektrum koučovacích nástrojů a tak jste mohli a uměli ovládnout osvědčené způsoby, kterými lze pomoci sobě i druhým – a to znatelně a měřitelně.

Koučovat se totiž nenaučíte z knížek a nelze ani doporučit různé vlastní pokusy. Proč? Protože vám při tom chybí cenná zpětná vazba kouče trenéra a mentorů, kteří vám dokáží ukázat drobnosti, které se ale na sebe nabalují jako kulička a které ve výsledky vytváření rozdíl mezi koučem profíkem a koučem amatérem.  

Pokud nechcete nechávat věci jen náhodě, bude se vám líbit propracovaný a MŠMT akreditovaný koučovací výcvik Hvězdný kouč, který trvá 4 měsíce a během 140 hodin se naučíte všemu potřebnému, vytrénuje vás a zocelí ve skutečné zářivé Hvězdné kouče. Tedy kouče, co umí!

Zjistěte proto, jak by takový koučovací výcvik mohl přispět rozvoji Vaší osobnosti a umožnit Vám povyskočit zase o level dál. A pokud chcete, můžete se koučováním třeba i živit, jak to ostatně dělá i hodně profesionálních koučů, kteří si otevřeli svou vlastní praxi. A to ať už fyzicky, tak online na dálku. Koučinkové techniky a metody to umožňují a tento způsob je tak čím dál preferovanější.

Coaching University – Martina Hank

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *