• Apple zaznamenal rekordní výsledky, tržby rostly o 11 %
  • Tržby z prodeje iPhonů, Macbooků a služeb dosáhly nových historických rekordů

Společnost Apple dnes oznámila finanční výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2022, které skončilo 25. prosince 2021. Společnost dosáhla rekordních tržeb ve výši 123,9 miliardy dolarů, což je meziroční nárůst o 11 %, a čtvrtletního zisku na akcii ve výši 2,10 dolaru.

„Rekordní výsledky v tomto čtvrtletí umožnila naše dosud nejinovativnější řada produktů a služeb,“ řekl Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple. „Jsme potěšeni reakcí zákazníků z celého světa v době, kdy být ve spojení nebylo nikdy důležitější. Děláme vše, co je v našich silách, abychom pomohli budovat lepší svět – děláme pokroky na cestě k našemu cíli stát se do roku 2030 uhlíkově neutrálními v celém našem dodavatelském řetězci a produktech a pokračujeme v naší práci v oblasti vzdělávání a rasové rovnosti a spravedlnosti.“

„Velmi silná reakce zákazníků na naše nedávné uvedení nových produktů a služeb podpořila dvouciferný růst tržeb i zisku a pomohla stanovit historicky nejvyšší počet instalovaných aktivních zařízení,“ řekl Luca Maestri, finanční ředitel společnosti Apple. „Tyto rekordní provozní výsledky nám umožnily vrátit našim akcionářům během čtvrtletí téměř 27 miliard dolarů, protože si udržujeme cíl dosáhnout časem neutrální čisté hotovosti.“
Představenstvo společnosti Apple vyhlásilo peněžní dividendu ve výši 0,22 USD na akcii kmenových akcií společnosti. Dividenda je splatná 10. února 2022 akcionářům s rozhodným dnem pro výplatu k 7. únoru 2022.

Společnost Apple poskytne přímý přenos konferenčního hovoru k finančním výsledkům za 1. čtvrtletí 2022, který začne 27. ledna 2022 ve 14:00 SEČ na adrese apple.com/investor/earnings-call. Tento webový přenos bude také přibližně dva týdny poté k dispozici k opakování.

Zdroj: apple.com

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *