Nový výzkum od Applu naznačuje, že se chystá dohnat své konkurenty v oblasti umělé inteligence (UI). Vědci představili metodu, jak efektivně provádět složité úkony s jazykovými modely přímo na iPhonu. Tento přístup by mohl znamenat rychlejší odpovědi od umělých asistentů a dokonce možnost práce bez připojení k internetu.

Studie, s názvem „UI během okamžiku,“ ukazuje, že Apple se zaměřuje na využití umělé inteligence na osobních zařízeních místo spoléhání se na cloud, což je výrazný rozdíl od přístupu Microsoftu nebo Googlu. Zpráva byla publikována 12. prosince a získala pozornost veřejnosti díky platformě Hugging Face.

I přes to, že Apple představilo svého virtuálního asistenta Siri již v roce 2011, mnozí vnímali firmu jako pozadu za jinými technologickými giganty v oblasti UI. Poslední výzkumy naznačují, že Apple plánuje tuto mezeru dohnat a soustředit se na umělou inteligenci, která může běžet přímo na iPhonu.

Konkurence, včetně Samsungu, se připravuje na uvedení nového typu „UI smartphone“ v příštím roce. S ohledem na odhady, že více než 100 milionů chytrých telefonů se zaměřením na UI bude vyexpedováno v roce 2024, je jasné, že přidání umělé inteligence do mobilů je cesta vpřed. Apple se zdá být připraven investovat do této oblasti.

Zatímco většina konkurentů využívá výpočetní sílu cloudu, Apple se zaměřuje na vývoj technologie, která umožní běh UI přímo na iPhonu. To může znamenat nejen rychlejší reakce, ale také možnost práce bez internetového připojení, což může být pro uživatele velký benefit.

Studie ukazuje, že tým Applu experimentuje s optimalizací jazykových modelů pro zařízení s omezenou pamětí, což může vést k lepšímu výkonu a rychlejšímu zpracování úkolů. I když tato práce neodhaluje přesně, jaké nové funkce přinesou produkty Applu, poskytuje vzácný pohled do výzkumných laboratoří firmy a na její nejnovější technologické pokroky.

Mohlo by vás zajímat

Plánujete realizovat zateplení, fotovoltaiku, tepelných čerpadel či další úsporné opatření? Navštivte 4mmenergy.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *