Efektivní procesy už nejsou doménou jen japonských automobilových společností. Současná doba nutí společnosti napříč všemi odvětví průmyslu a obchodu začít pracovat procesně s cílem zvýšit efektivitu svých služeb a snížit tak provozní náklady. Ne vždy přechod ze zaběhlého funkčního fungovaní za procesní je společnost schopná zvládnout a odřídit sama. Naštěstí v dnešní době existují konzultantské společnosti jako Lean Six Sigma, které ostatním firmám v tomto ohledu pomáhají.

Samozřejmě i společnosti se mohou v expertize metod Lean and Six Sigma rozvíjet samy a to buď nábor kvalifikovaných expertů či rozvojem vlastních talentů. Jako první krok pro takový rozvoj může být školení Green Belt či Black Belt pro osoby, které se chtějí rozvoji a optimalizaci firemních procesů chtějí věnovat naplno. V případě, že si chcete metodu projít i bez registrace na jakýkoliv trénink a ověřit si, že toto je věc pro vás, tak společnost Lean Six Sigma vydala vlastní Lean Six Sigma Workbook, který slouží jako průvodce celým zlepšovacím procesem. Kniha je první veřejně dostupnou publikací tohoto směru v českém jazyce a připravuje se již třetí dotisk.

Lean Six Sigma

Kromě metod Lean nabízí společnost Lean Six Sigma i další školení a expertizu s vedením projektů optimalizace procesů, implementace automatizace RPA (Robotic Process Automation), vedení workshopů či organizační transformace. Kromě toho si můžete spoustu zajímavostí a faktických ukázat zdarma projít na webu společnosti a jejím blogu.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *